Eestis nagu kogu Euroopas on tekkinud madalast sündimusest ja sellega seotud rahvaarvu kahanemisest tingitud rändesõltuvus, mis on eriti tuntav tööturul. Sisserändega kaasnevad pikaajalised lõimumisega seotud probleemid. Nende ennetamiseks töötame välja:
ning töövahendid ja sekkumismehhanismid lõimumisega seotud probleemide ennetamiseks ja lahendamiseks koolides ja nendega seotud kogukondades.
Projekti kontseptuaalne eesmärk on luua raamistik töövahenditele ja sekkumismehhanismidele, mis aitavad paremini toime tulla nõukogude aja sisserände negatiivsete mõjude ning uussisserändega seotud võimalike sotsiaalsete probleemidega kogukondades ja haridussüsteemis.
Analüütiline eesmärk on selgitada ja prognoosida rändega seotud võimalusi ja väljakutseid demograafiliste ja tööturu muutustega seotud probleemide lahendamiseks kogukondades, tööturul ja haridussüsteemis.
Rakenduslik eesmärk on pakkuda tõenduspõhiseid lahendusi hariduslikele, tööturu, sotsiaalsetele ja kultuurilistele probleemidele praktiliselt kasutatavate mudelite, meetmete ja õppevahendite toel.Koostame rände tulu-kulu mudeli ning töötame välja lõimumise sekkumismehhanismid hariduses, tööturul ja kogukondades ebavõrdsuse vähendamiseks ja ühiskonna sidususe suurendamiseks.
Projektis otsitakse vastuseid kahele põhiküsimusele.
Projekt lähtub kahest põhieeldusest.
Projekti edukaks elluviimiseks oleme loonud järgmised toopaketid, mille leiad siit.
Uuringu läbiviimist toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu. Toetussumma 1 500 000 €